Klaipėda - miestas ir regionas

Gedminų dvaras

Lankytina vieta

gedminų dvaras

Gedminų dvaras. Senieji dvaro rūmai išsidėstę pietinėje Klaipėdos dalyje, aplinkui nauji mikrorajonai, dabar rūmuose įsikūrusi E.Balsio menų gimnazija.
Pirmą kartą Gedminų ūkis (Gedmin-Herde) paminėtas 1588 m., kaip priklausantis Klaipėdos raštvedžiui Vilhelmui Wirgauder‘iui. Jau 1657 m. dvarui suteiktos Kulmo, o vėliau ir bajoriško dvaro teiės, kurias išsirūpino dvarą nupirkęs generolas grafas Boguslavas Fridrichas Reinhartas fon Daenhofas. 1851 m. didžiąją Gedminų dvaro dalį įsigijo Karlas Fridrichas Gubba.
Klaipėdos krašto prisijungimas prie Lietuvos pakeitė dvaro gyvenimą. 1926 m. dvarui priklausė 355 ha.žemės, jos savininku buvo rotmistras Džeimsas Gubba. Jis buvo išdidus žmogus, palaikė ryšius su Sendvario šeimininku K. Scharffegtter, Šiliutės dvarininku H.Scheu, dalyvavo politikoje. 1936 m.dvare kilo gaisras. Rūmus suremontavus, įvesta elektra. Dvaro , kaip privačios valdos istorija baigiasi 1939 m., kai Džeimsas ir Frida Gubbos jį perdavė Vokietijos valstybei, o patys apsigyveno Karaliaučiuje, kur žuvo bombardavimų ir mūšių metu.

Virtualus turas – Gedminų dvaras

Kaip nuvažiuoti į vietą?

GPS 55.676590, 21.181980